Podstawy modelowania akustyki wnętrz w programie CATT-Acoustic

Autor: Krzysztof Sadowski
Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH

Opiekun naukowy: dr inż. Jarosław Rubacha, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH

Strona internetowa zawiera podstawowy kurs modelowania akustycznego pomieszczeń z wykorzystaniem programu CATT-Acoustic. Zamieszczone na niej materiały mogą okazać się szczególnie przydatne studentom Inżynierii Akustycznej podczas zajęć laboratoryjnych z przedmiotu Akustyka Architektoniczna oraz innym zainteresowanym.
Kurs modelowania akustycznego pomieszczeń składa się z wymienionych poniżej części:

• Zapoznanie Czytelnika z programem CATT-Acoustic,
  • Wskazówki dotyczące instalacji i konfiguracji programu,
  • Wstępne informacje na temat przygotowanego projektu,
  • Budowa geometrii modelu,
  • Proces strojenia modelu,