Projektowanie kopalń odkrywkowych z wykorzystaniem programu GEMCOM SURPAC

Autorzy: Krystian Simkiewicz, Mateusz Sikora
Wydział Górnictwa i Geoinżynierii AGH

Licencja CC BY-NC-SA 3.0 PL

Data ostatniej modyfikacji: 23 listopada 2010

Opis

Opiekun naukowy: mgr inż. Maciej Zajączkowski, Wydział Górnictwa i Geoinżynierii AGH

Witryna internetowa zawiera informacje na temat projektowania kopalń odkrywkowych z zastosowaniem nowoczesnych technik komputerowych. Jest ona pomocą dydaktyczną dla studentów zaczynających przygodę z projektowaniem kopalń. Prezentację wykorzystanych przez autorów możliwości programu Gemcom Surpac można obejrzeć na filmie. Dla osób niezwiązanych ściśle z dziedziną górnictwa odkrywkowego przygotowano mini galerię w celu pokazania kilku nieczynnych już wyrobisk eksploatacyjnych. W dzisiejszych czasach te wspaniałe kopalnie nie mogłyby powstać bez  precyzyjnego projektu.

Główną część witryny zajmuje temat „Projektowanie kopalń odkrywkowych”. Podzielono go na 12 rozdziałów. Każdy opisuje kolejne etapy prac. Dodatkowo witryna oferuje możliwość sprawdzenia nowo zdobytej wiedzy w formie testu.
Jeśli chcesz częściej wracać do zamieszczonych w witrynie instrukcji, możesz ściągnąć wybrany lub wszystkie rozdziały na dysk swojego komputera w formacie pdf.

Strona brała udział w konkursie „Notatki w Internecie”. Więcej informacji nt. konkursu dostępnych jest na stronie http://notatki.cel.agh.edu.pl.

Opinie

Na razie brak oceny zasobu.

Oceń jako pierwszy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X