Sandwich jako przykład konstrukcyjnego materiału kompozytowego

Autorzy: Aleksandra Skolarz, Izabela Swatek, Magdalena Makowska, Mateusz Piecuch
Wydział Energetyki i Paliw AGH

Opiekun naukowy: mgr inż. Krzysztof Sornek, Wydział Energetyki i Paliw AGH

Kompozyt zbudowany jest z co najmniej dwóch różnych tworzyw. W efekcie ich połączenia otrzymywany jest produkt, którego właściwości są lepsze, niż każdego materiału oddzielnie. Najczęściej wykorzystywanymi kompozytami są te wzmacniane włóknami – węglowymi, szklanymi, polimerowymi.
W filmie omówiono budowę materiału kompozytowego warstwowego, czyli sandwich’a, sposób jego wykonania oraz zastosowanie.